نوزاد چگونه بیرون می آید؟

کودکان عقاید نادرست مختلفی درباره ی تولد دارند.منطقی ترین توضیح برای بیشتر بچه های کوچک این است که نوزاد به گونه ای از ناف مادرش بیرون می آید.مفهوم تولد حتی برای بچه های بزرگ تر نیز گیج کننده است.

وقتی موضوع تولد نوزاد مطرح می شود؛باید با آرامش و با کمترین جزئیات توصیفی به آن پرداخت.توضیحات شما باید ساده و روشن باشد.توضیح کوتاهی که در زیر آمده است می تواند شما را راهنمایی کند. ما می توانید بخشی از آن یا تمام آن را مورد استفاده قرار دهید.شاید هم بخواهید براساس سطح درک فرزندتان، توضیح خودتان را بدهید.

  • رحم مثل بادکنک است و با باز شدن خود برای رشد نوزاد جا باز می کند.
  • وقتی نوزاد برای بیرون آمدن آماده شد، بدن مادر آن را به بیرون هل می دهد.نوزاد از مجرای مخصوصی که بین پاهای زن قرار دارد و واژن یا مهبل نام دارد، متولد می شود.نام دیگر این مجرا کانال تولید است.
  • وقتی نوزاد آماده ی بیرون آمدن می شود، پدر و مادر به بیمارستان می روند و پزشک _ یا ماما _ به نوزاد کمک می کند تا از بدن مادر خارج شود.
  • گاهی نوزاد به دلایل مختلفی نمی تواند از کانال تولد خارج شود که در صورت به کمک بیشتری نیاز دارد.
  • در این گونه موارد پزشک باید در قسمت پایین شکم مادر شکافی ایجاد کنند و نوزاد را از آن جا خارج سازد.به این کار عمل سزارین می گویند.

بسیاری از بچه ها دوست دارند قصه ی تولد خود را بشنوند.والدین می توانند از این موقعیت ایده آل برای گفت و گو درباره ی روند تولد صحبت کنند.لزومی ندارد تجربه ی زایمان را کمتر از آنچه که هست نشان داد.احترام گذاشتن به عجایب خلقت لازم است و تولد واقعاً معجزه آسا و اعجاب آور است.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید